Милена Миткова не стигна до финал на скок на дължна на Европейското първенство

Начало / Други / Лека Атлетика / Милена Миткова не стигна до финал на скок на дължна на Европейското първенство

Българската състезателка Милена Миткова не успя да преодолее квалификацията на скок на дължина на Европейското първенство по лека атлетика в Берлин. С резултат 6.29 метра, постигнат в третия опит, та зае 20-о място в крайното класиране.

Миткова стартира с 6.25 метра в група А, което е доста далече от най-доброто й постижение през сезона- 6.42. Квалификационната норма днес беше 6.67, а във втория опит тя направи фаул. При третият скок вече даде 6.29, но също се оказа крайно недостатъчно.

Директна квота за финала беше постигната от 6 атлетки, сред които и европейската шампионка Ивана Шпанович (Сърбия). Тя обаче трябваше да използва и трите си опита, за да достигне до 6.84, което пък се оказа и най-добър резултат в квалификацията.

Още шест момичета се класираха по резултат, като две са в група А, където беше и Миткова, и четири в група В. Най-слабата като постижение финалистка е португалката Евелиш Вейга с 6.61.