Начало / Други / Лека Атлетика / Ивет Лалова финишира седма на Диамантената лига в Брюксел, американец с 9.79 на 100 м (видео)

Ивет Лалова-Колио спечели седмо място в спринта на 200 метра по време на състезанието от Диамантената лига в Брюксел. Българката завърши надпреварата с време 23.36 секунди, което е с около седем стотни по-лошо от най-доброто й за лекоатлетическия сезон.

Победител на 200 метра в Брюксел стана Шоне Милър-Уибо от Бахрейн с време 22.12 секунди, която изпревари двукратната световна шампионка и сребърна медалистка от Рио - Дафне Схиперс. Холандката завърши с време 22.53 секунди.

Трета финишира друга холандка - Джамил Самуел. Тя спря хронометъра на 22.64 секунди.

Крисчън Коулман стана най-бързият спринтьор за сезона, след като спечели бягането на 100 метра от Диамантената лига в Брюксел с време 9.79 секунди. Американецът постави най-доброто си време срещу лек вятър и дори спечели срещу големия фаворит и негов сънародник Рони Бейкър, който завърши с време 9.93 секунди.

22-годишният Коулман завърши по перфектен начин сезона си и със сигурност ще бъде сред фаворитите на световното първенство в Доха през следващата година. Той изпревари и бившия шампион Йоан

Блейк, който завърши едва трети на класическия спринт в белгийската столица.

Колумбийката Катерине Ибаргуен спечели скока на дължина във финалното състезание от Диамантената лига, а ден по-рано стана победител в тройния скок в Цюрих и с всичко това си осиигури чек за 100 хиляди долара.

Тя спечели скока на дължина с опит на 6.80 метра, побеждавайки с десет сантиметра Шара Проктър.

Царуването на хърватката Сандра Перкович в дисциплината хвърляне на диск приключи след шест години без загуба. Тя беше победена от кубинката Яйме Перес, която спечели първото място с последния си опит.

Перкович, настояща олимпийска, световна и европейска шампионка, изглеждаше почти сигурна победителка в Брюксел с опит от 64.31 метра още с първото хвърляне. Перес обаче хвърли копието на 65 метра и с това спечели дуела.

Андреса де Мораиш от Бразилия зае второ място също с последното хвърляне, при което постигна 64.65 метра.

Перкович страда от настинка от няколко дни насам.