Великият Болт се сбогува с леката атлетика с контузия (ВИДЕО)

Начало / Други / Лека Атлетика / Великият Болт се сбогува с леката атлетика с контузия (ВИДЕО)

Легендарният Юсейн Болт не успя да сложи подобаващ край на кариерата си. Ямаецът се прости с пистата без медал и с тежка контузия. Световният рекордьор на 100 и 200 метра бяга в последния пост за Ямайка в щафетата на 4х100, но получи травма още в първите 30 метра. Така считаният за фаворит квартет на ямайците, който спечели титлите на предишните четири Световни първенства, остана на последното осмо място.

Титлата бе спечелена от домакина Великобритания, като Чижинду Уджа, Адам Джемили, Даниел Талбот и Нетанийл Мичъл-Блейк триумфираха с най-добър резултат за сезона от 37.47 секунди.

Страхотното отборно представяне на британците беше завършено с отличен финален спринт на Мичъл-Блейк, който успя да изпревари на последния пост Крисчън Коулман от САЩ. Американците останаха втори с 37.52 секунди, като те не успяха да спечелят първо злато в дисциплината на Световния шампионат от Осака 2007.

Япония завърши на третото място с 38.04 секунди.