Брашим отново недостижим на високия скок

Начало / Други / Лека Атлетика / Брашим отново недостижим на високия скок

Представителят на домакините Мутаз Еса Баршим защити титлата си на скок височина на Световното първенство по лека атлетика в Доха (Катар).

Олимпийският вицешампион от Рио 2016 зарадва местната публика с първи златен медал за страната си от състезанията с 2,37 метра.

Руснаците Михаил Акименко и Юля Иванюк допълниха подиума съответно на второто и третото място с лични постижения от по 2,35 метра.

Само 1 стотна от секундата раздели първите двама в бягането на 3000 метра стипълчейз.

Златото с 8:01.35 минути грабна Конселиъс Кипруто от Кения, който изпревари с милиметри във финалния спринт 18-годишния Ламеча Грима, донесъл първо отличие в дисциплината на Етиопия от Световни първенства.

Мароканецът Суфиан Ел Бакали завърши трети с 8:03.76

Стивън Гардинър от Бахамите триумфира на 400 метра с национален рекорд от 43.48 секунди, с което излезе на шесто място във вечната ранглиста на дисциплината.

Колумбиецът Антони Самрбано финишира втори с рекорд на Южна Америка от 44.15 секунди , а трети завърши Фред Кърли (САЩ) с 44.17 секунди.

Бившият олимпийският и световен шампион Кирани Джеймс (Гренада), който се завърна на пистата след дълго лечение на контузия, остана пети с 44.54 секунди.

Кубинката Яйме Перес взе златото на диск. Тя постигна 69.17 метра и изпревари сънародничката си и световна шампионка от 2015 година Дениа Кабайеро, която постигна 68.44 метра.

Двукратната олимпийска шампионка от Лондон 2012 и Рио 2016 и защитаваща титлата си Сандра Перкович (Хърватия) този път остана с бронза с 66.72 метра.

На 20 километра спортно ходене най-бърза беше японецът Тошикадзу Яманиши с 1:26.34 часа. Той изпревари с 15 секунди европейския шампион за младежи до 23 години Василий Мизинов (Русия). Трети с 1:27.00 завърши Персеус Калстрьом от Швеция.