Начало / Други / Европейски Игри 2019 / Бадминтон дуетите ни започнаха с успехи в Минск, Зечири и Николов със загуби на сингъл

Българите Мария Мисова и Алекс Влаар стартираха с победа на турнира по бадминтон за смесени двойки на Европейските игри в Минск, Беларус.

Мисова и Влаар спечелиха първата си среща от група "А" срещу чехите Алжбета Башова и Якуб Битман с 21:18, 18:21, 21:16 след малко повече от половин час игра.

Във втория си мач утре те ще се изправят срещу поставените под номер 1 британци Габриел Адкок и Крис Адкок, които също започнаха с успех над швейцарците Селин Бюркар и Оливер Шалер с 21:13, 21:13.

При мъжките дуети Влаар и Димитър Янакиев надделяха в група "F" над украинците Хлеб Бекетов и Михайло Михновский с 21:10, 21:12 за 23 минути.

Във втория кръг утре те ще срещнат австрийците Доминик Щипзиц и Филип Биркер.
Първите две двойки от всяка група продължават в преките елиминации на четвъртфиналите.

Българите допуснаха поражения в първите си срещи на сингъл.

В група "F" при мъжете Даниел Николов падна с 11:21, 13:21 от ирландеца Нхат Нгуйен, а в група "G" при дамите Линда Зечири загуби от поставената под номер 7 Неслихан Игит (Турция) с 16:21,16:21.

Следващият съперник на Николов утре ще бъде Лука Врабер (Австрия), а Зечири ще се изправи във вторник срещу Кристин Кууба (Естония).
За осминафиналите продължават първите двама бадминтонисти от всяка група.