Панталеев стигна до четвъртфинал на Световното

Начало / Други / Бокс / Панталеев стигна до четвъртфинал на Световното

Радослав Панталеев последва Даниел Асенов и се класира за четвъртфиналите на Световното първенство по бокс в Екатеринбург (Русия).

Панталеев победи Тадас Тамасаускак от Литва с 3:2 съдийски гласа в оспорван мач в категория до 91 килограма.

Българинът все пак бе по-активният от двамата и успя да убеди съдиите около ринга в това с повече вкарани удари в тялото на съперника си.

В спор за място сред медалистите утре Панталеев ще има тежката задача срещу поставения под номер 1 в схемата и защитаващ титлата си от Хамбург 2017 Ерисланди Савон. Кубинецът също така е бронзов медалист от Олимпийските игри в Рио де Жанейро 2016.

Друг българин Асенов по-рано днес достигна до четвъртфиналите при 52-килограмовите след успех с 5:0 над американеца Майкъл Анджелети.

В двубоя за място на полуфиналите двукратният европейски шампион ще има тежката задача срещу олимпийския шампион от Рио 2016 Шахобидин Зоиров (Узбекистан).