"Лъвовете" с нова победа над Белгия във Варна (ВИДЕО)

Начало / Волейбол / Национален Отбор / "Лъвовете" с нова победа над Белгия във Варна (ВИДЕО)

Българският национален отбор по волейбол постигна нова победа в проверките срещу Белгия. След вчерашния успех с 3:1 гейма днес "лъвовете" надиграха съперника си още по-категорично - с 3:0 (25:19, 25:21, 25:19).

Контролата отново се игра в зала "Конгресна" във Варна и бе последна за тима ни преди Европейското първенство. Шампионатът на Стария континент ще се проведе от 24 август до 3 септември в Полша. Отборът ни е Група С заедно с Русия, Словения и Испания.

За България срещата започнаха Георги Братоев, Виктор Йосифов, Тодор Алексиев, Николай Пенчев, Николай Николов, Цветан Соколов и либеро Теодор Салпаров.

Домакините без никакви проблеми спечелиха първата част. Те поведоха с 3 точки в началото на гейма, а при двете технически прекъсвания резултатът бе 8:5 и 16:11 за България. Българските волейболисти не срещнаха сериозна съпротива и спечелиха първата част с 25:18.

В началото на втората част гостите успяха да поведат с 5:2, но националите ни изравниха при 5:5, а при първото техническо прекъсване резултатът бе 8:7 за България. Последваха 6 равенства в резултата, а при второто техническо прекъсване домакините водеха с 16:13. България успя без особени проблеми да вземе и втория гейм с 25:21.

Гостите показаха по-добра игра в началото на третата част и поведоха в резултата, като при първото техническо прекъсване водеха с 8:6. Домакините успяха да изравнят при 10:10, а след нови три равенство при второто техническо прекъсване минималното предимство бе за България - 16:15. След прекъсването домакините показаха много по-добра игра и заслужено спечелиха гейма с 25:19 и съответно мача с 3:0.