България пропуска финалите на Световната лига

Начало / Волейбол / Национален Отбор / България пропуска финалите на Световната лига

Мъжкият национален отбор по волейбол на България не успя да намери място на финалите на Световната лига в Бразилия, които ще се проведат от 4 до 9 юли,фото:БТА

"Лъвовете" отстъпиха на домакина Аржентина с 1:3 (16:25, 21:25, 25:23, 19:25) в последния си двубой от група G1, изигран в аржентинския град Кордоба.
Волейболистите завършиха с 4 победи, 5 загуби и 10 точки, което ги остави на деветата позиция в общото класиране на първа дивизия на Световната лига. За финалите място се класират първите шест тима от подреждането след груповата фаза.

Селекционерът Пламен Константинов заложи на стартов състав: Георги Братоев, Розалин Пенчев, Виктор Йосифов, Николай Пенчев, Николай Николов, Цветан Соколов, Теодор Салпаров-либеро. До края на мача шанс за изява получиха по-голямата част от състезателите.

Мачът започна равностойно, но след 6:4 домакините поведоха, оформяйки комфортна преднина, благодарение на превъзходството в атака и стабилния блок. "Гаучосите" не срещнаха проблеми до края на гейма и затвориха лесно при 25:16. Във втората част ситуацията на полето се повтори - играта вървеше точка за точка, в средата аржентинците отново се възползваха от грешките на българите и поведоха в срещата с 2:0.

В третия гейм "трикольорите" дръпнаха с добра разлика в резултата, но южноамериканците съумяха да я стопят. На няколко пъти двата отбора си разменяха ролите, а играта на нерви продължи до края. В крайна сметка българите спечелиха гейма с минимална преднина и намалиха аванса на Аржентина.
В решителната четвърта част серия от грешки отново позволи на противника да увеличи разликата и това направи нещата още по-трудни. Сервисът в българското поле не потръгна и "гаучосите" приключиха срещата при 25:19.

Най-резултатен за домакините беше Николас Бруно с 18 точки, а съотборникът му Себастиан Соле завърши с 15 точки.
За България звездата Цветан Соколов се разписа с 18 точки, а Розалин Пенчев добави още 14 точки.