България загуби от Русия в три гейма

Начало / Волейбол / Национален Отбор / България загуби от Русия в три гейма

Мъжкият национален отбор на България загуби от Русия с 0:3 (20:25, 20:25, 21:25) в Куияба (Бразилия) във втория си мач от четвъртия уикенд във волейболната Лига на нациите за мъже.

"Трикольорите" допуснаха осмо поражение в 11 мача и с 8 точки останаха на 12-ото място с 8 точки.

Победата пък бе девета от 11 мача за "Сборная", който заема трето място във временното общо класиране с 26 точки, на 4 точки зад лидера Иран.

Селекционерът Силвано Пранди започна с Георги Сеганов, Цветан Соколов, Розалин Пенчев, Мартин Атанасов, Красимир Георгиев, Светослав Гоцев и Владислав Иванов като либеро.

В първите две части руснаците диктуваха играта изцяло. Българите се опитваха да бъдат равностойни, но имаха частичен успех и съперникът наложи волята си.

В третия гейм българските националите показаха повече възможности и поведоха с 10:6, но не успяха да запазят аванса си. Руснаците постепенно стопиха пасива и изравниха играта при 15:15. След отлични изяви на Виктор Полетаев руснаците дръпнаха в резултата, запазиха разликата и затвориха мача.

Най-резултатен за българския тим бе Цветан Соколов с 15 точки. Мартин Атанасов и Светослав Гоцев завършиха със 7 точки.
Топреализатор за победата на Русия стана Виктор Полетаев с 20 точки.

В последната си среща на турнира в Бразилия момчетата на Пранди излизат срещу Германия днес в полунощ.