Русия спечели финала в Лига на нациите

Начало / Волейбол / Лига На Нациите / Русия спечели финала в Лига на нациите

Русия защити титлата си във волейболната Лига на нациите при мъжете. На финала в Чикаго Сборная победи домакините от Съединените щати с 3-1 гейма.

Във финалния сблъсък Русия демонстрира изключително балансирана игра, като загуби единствено втората част с 20-25. Домакините допуснаха общо 29 грешки в мача, 11 от които в първия гейм. "Сборная" затрудни максимално посрещането на американците, а добрата им блокада попречи на основните играчи на Щатите да разгърнат пълния си потенциал, печелейки срещата с 25 на 23, на 21 и на 20. Четирима волейболисти от състава на Русия приключиха мача с двуцифрен точков актив, а най-резултатен бе Дмитрий Волков със 17. За САЩ на всички бе Тейлър Сандър с 20. В мача за бронзовите медали световният шампион Полша победи Бразилия с 3-0.