Соколов и Лубе загубиха финала в Шампионска лига (видео)

Начало / Волейбол / Евротурнири / Соколов и Лубе загубиха финала в Шампионска лига (видео)

Зенит (Казан) победи Кучине Лубе (Чивитанова) с 3:2 (29:27, 18:25, 23:25, 25:23, 17:15) и спечели безпрецедентна четвърта поредна титла във волейболната Шампионска лига за мъже.

Домакините на финалната четворка заслужиха трофея за общо шести път в историята си.

Българският национал Цветан Соколов беше най-резултатен за италианците с 29 точки, но Кучине Лубе пропиля аванс от 2:1 гейма, а след това и от 11:7 точки в тайбрека, както и мачбол при 14:13.

За руснаците с 33 точки завърши Вилфредо Леон, който реализира втория мачбол за Зенит с ас от сервис. Максим Михайлов допринесе с 24 точки за тима от Казан във финала.