Марица с трета поредна загуба в Шампионска лига

Начало / Волейбол / Евротурнири / Марица с трета поредна загуба в Шампионска лига

Марица допусна трета поредна загуба в група "С" на волейболната Шампионска лига. Пловдивчанки отстъпиха с 0:3 (16:25, 24:26, 12:25) като гости на полския Хемик (Полице).

Българският шампион заема последното четвърто място в класирането с три поражения от три мача. Хемик пък събра 6 точки след два успеха и една загуба и се изравни с Динамо (Казан), който утре приема Визура (Рума).

Българките бяха равностойни само във втория гейм, в който пловдивчанки дори поведоха с 10:6, а след това наваксаха изоставане от 19:22 до 22:22, но след 24:24 Хемик взе две поредни разигравания, което се оказа решаващо.

Катаржина Зарослинска-Крол беше най-резултатна за победителките със 17 точки, а Наталия Медржик добави 15 точки. Българската националка в състава на полския първенец Страшимира Филипова-Симеонова завърши с 4 точки.

За Марица с 11 точки най-добра беше Симона Димитрова, а по 6 добавиха Десислава Николова и Виктория Григорова.