Соколов и Лубе се класираха за финалната четворка в Шампионска лига

Начало / Волейбол / Бг Волей / Соколов и Лубе се класираха за финалната четворка в Шампионска лига

Българският национал Цветан Соколов помогна на Кучине Лубе (Чивитанова) да се класира за финалната четворка на волейболната Шампионска лига в Казан през следващия месец.

Соколов и съотборниците му стигнаха до успех с 3:2 (25:19, 25:21, 20:25, 25:27, 17:15) в италианското дерби срещу Тренто като гости и след успеха в четири гейма в първия мач продължават на полуфиналите, където на 12 май ще срещнат полския Закса (Кенджежин-Козле).

Българинът записа 6 точки в първите два гейма, които Чивитантова спечели, а с това си осигури и крайната победа, след което получи почивка от старши треньора Джанпаоло Медей, както и част от останалите титуляри.

Българското либеро Мартин Атанасов не игра при поражението на Фридрихсхафен с 0:3 (19:25, 18:25, 13:25) от Закса в Германия в другия мач от плейоф 6. Поляците записаха втори успех след победата си в пет гейма в първата среща като домакини.