Начало / Волейбол / Бг Волей / Раковски и Левски на полуфинал на турнира за Купата на България по волейбол за жени

Раковски (Димитровград) надви Берое с 3:2 (25:27, 25:14, 25:15, 19:25, 15:10) и така се класира за полуфинал на турнира за Купата на България.

Първият гейм бе най-оспорван и точно в него тимът на Стара Загора показа по-голяма упоритост. Димитровградчанки обаче отвърнаха на удара, като показаха категорично надмощие във втория. В четвъртия гейм напрежението за отбора на Раковски се завърна, а победата на Берое доведе до тайбрек. Гостите се мобилизираха и осигуриха мястото си на полуфиналите.

Днешната победа над Славия пък отвежда Левски до полуфиналите, където отборът ще се изправи срещу ЦСКА.

Във втория двубой за вечерта крайният резултат бе 3:0 (25:14, 25:19, 25:11). Левски доминираше по време на целия мач и не остави нито един шанс на противника да напредне в резултата.