Нефтохимик 2010 оглави класирането във волейболното първенство

Начало / Волейбол / Бг Волей / Нефтохимик 2010 оглави класирането във волейболното първенство

Тимът на Нефтохимик 2010, който преди дни триумфира с купата на България по волейбол, победи като гости Пирин Разлог с 3:1 (26:24, 22:25, 25:23, 25:22).

С успеха тимът от Бургас поведе в класирането на Суперлигата, като има 35 точки от 11 победи и 3 загуби. Пирин е на второ място с 29 точки и същия брой победи и загуби.

Срещата в Разлог бе доста интересна и оспорвана. В първия гейм двата тима разменяха водачеството си, но в крайна сметка Нефтохимик спечели с 26:24.

Във втория гейм домакините от Пирин поведоха в резултата в средата на частта, а преднината им достигна 6 точки при 19:13. Малко след това играта бе прекратена за кратко, тъй като избухна скандал между публиката на домакините и разпределителя на гостите Георги Братоев, който започна като резерва заради травма. В крайна сметка Пирин изравни геймовете на 1:1 след 25:22, а бургазлии загубиха гейм за пръв път в последните 10 мача.

В третия гейм отново Пирин играеше по-добре. Неврокопчани водеха с 4 точки в средата на гейма, но тогава в игра се появи Георги Братоев. Смяната на Найден Найденов раздвижи играта на гостуващия тим и

Нефтохимик осъществи обрат. С голяма заслуга за него бе и Николай Къртов, който направи серия от асове точно в края на гейма.

Четвъртият гейм започна по-добре за бургазлии, които бързо поведоха с 6:3 точки. Гостите виждаха победата при 22:18 в тяхна полза, но домакините съумяха да направят 4 поредни точки и с това изравниха резултата за 22:22. Последва обаче грешка от сервис, а след това блокада с една ръка на Георги Братоев даде преднина от 24:22 на Нефтохимик. Нова блокада, този път тройна, подпечата успеха на гостите с 25:22 в гейма, а с това и в мача.

В другите два мача от днешния ден във Варна Черно море надигра гостуващия Миньор Перник с 3:0 (25:16, 25:19, 25:21), докато финалистът в турнира за купата на България Монтана изненадващо даде гейм на аусайдера Арда Кърджали, но все пак домакините стигнаха до победата след 3:1 (25:16, 21:25, 25:20, 25:21).