Нефтохимик стана шампион при мъжете за втори път

Начало / Волейбол / Бг Волей / Нефтохимик стана шампион при мъжете за втори път

Нефтохимик 2010 стана шампион на България по волейбол за мъже след успех с 3:1 победи във финалната серия срещу Монтана.
Бургазлии зарадваха публиката в препълнената зала "Младост" с победа с 3:1 гейма в четвъртия мач от серията.

Нефтохимик започна силно мача и държеше инициативата в първите два гейма, които спечели с лекота с 25:20, 25:22.
Монтана направи опит да се върне в мача и смълча публиката в четвъртия гейм след 25:19.

Домакините не допуснаха обрат и след отлична игра на блокада успяха да приключат мача след 25:19 в четвъртия гейм.
Титлата е втора в историята на волейболния Нефтохимик след триумфа на тима през 2007 година.
Загубилият финала тим на Монтана бе награден с бронзовите медали. Сребърните отличия са за шампиона от редовния сезон ЦСКА.