Нефтохимик елиминира ЦСКА от турнира за Купата (видео)

Начало / Волейбол / Бг Волей / Нефтохимик елиминира ЦСКА от турнира за Купата (видео)

Носителят на трофея за 2016 година Нефтохимик 2010 отстрани ЦСКА след победа с 3:0 (25:18, 25:23, 25:22) и се класира за полуфиналите в турнира за Купата на България по волейбол при мъжете.

В монтанската зала "Младост" бургазлии имаха пълно превъзходство в първата част и поведоха в резултата след 25:18.

Столичани водеха с 3 точки в средата на втория гейм, но не успяха да задържат преднината си и Нефтохимик победи трудно с 25:23.

В третата част на срещата разпределителят Георги Братоев се контузи и беше заменен принудително от резервата Димо Димов. Това не попречи на Нефтохимик 2010 да затвори мача след 25:22 в своя полза.

На полуфиналите в надпреварата отборът от Бургас ще играе срещу Хебър, отстранил Миньор (Перник) в четири гейма по-рано днес.

В оставащите два четвъртфинала домакинът Монтана играе срещу Марек Юнион-Ивкони, докато Пирин Разлог среща носителя на купата от миналия сезон Добруджа 07.