Монтана поведе с 1:0 победи над ЦСКА в полуфиналите на Суперлигата

Начало / Волейбол / Бг Волей / Монтана поведе с 1:0 победи над ЦСКА в полуфиналите на Суперлигата

Монтана поведе с 1:0 победи над ЦСКА в полуфиналите на мъжката волейболна суперлига след драматичен домакински успех с 3:2 гейма. Двубоят продължи близо три часа, а мач номер 2 от серията е днес отново в Монтана.

Двата съперника се бяха по веднъж в редовния сезон, но предимството бе на страната на столичани, които спечелиха във Монтана, а загубиха във зала "Васил Симов" в мач без значение. Това напълни зала "Младост" до кран предел.

Равностойната игра и успех за домакините в първия гейм след 27:25.

Логично ЦСКА отговори на предизвикателството и след по-постоянна игра изравни геймовете с 25:21.

Даниел Пеев затегна и редиците в своя състав и Монтана се наложи в третата част с убедителното 25:15.

В четвъртия армейците натрупаха преднина от 7 точки, което се оказа ключово, за да стигнат до тайбрек. Там домакините започнаха добре и поведоха с 11:9, но грешка от съдийската маса прекъсна срещата за около 15 минути. В знак на протест треньорът на червените Александър Попов се прибра в съблекалнията, но ЦСКА продължи мача и въпреки че поведе с 13:12, загуби с 2:3 гейма.

Днес е втората среща, а в Бъргас Нефтохимик се изправя в първи срещу Пирин Разлог.