Начало / Волейбол / Бг Волей / Марица победи Левски и поведе във финалната серия в женското волейболно първенство (Видео)

Шампионът Марица Пловдив победи гостуващия Левски с 3:0 (25:23, 25:18, 25:23) в първа среща от финалния плейоф в женското волейболно първенство.

Така момичетата на Иван Петков се нуждаят от още един успех, за да спечелят трета поредна национална титла.

Втората среща е на 25 март в София.

Столичанки стартираха силно и поведоха с 7:1 точки, но постепенно домакините започнаха да топят пасива си и изравниха при 15:15. Двубоят продължи равностойно, но в края на гейма пловдивчанки показаха по-добра ефективност и спечелиха с 25:23.

Марица започна по-добре втората част и поведе с 8:3, но Левски намали до 10:11 и поддържаше интригата до 18:20, след което домакините направиха пет поредни точки и взеха и втория гейм.

Софиянки поведоха с 4:0 точки в третата част, но домакините успяха да изравнят при 7:7. Срещата продължи равностойно, но второто техническо прекъсване дойде при 16:14 за Марица, а малко по-късно възпитаничките на Петков дръпнаха и с 19:15.

В края състезателките на Левски спасиха три поредни мачбола и от 20:24 се доближиха до 23:24, но за повече нямаха сили.

"Това е финал, нормално е да не е леко. Очакванията към нас са доста големи. Ясно е, че противникът няма какво да губи, ще играе ва-банк. Във финала най-важно е победата. Погледнах статистиката, във всеки един елемент ги превъзхождаме. В началото направихме някои грешки в атака, допуснахме изоставане, но не беше нещо фатално. Шампионската титла е една от целите през този сезон, в който влязохме в Шампионска лига и спечелихме Купа България. В края на сезона винаги е тежко. Нямаше особен блясък, но най-важна е победата. Втората среща трябва да я изиграем с главите си и да изпълним целта си", коментира Иван Петков.

За пловдивчанки с 15 точки се отличи Нася Димитрова.

За Левски силен мач направи Моника Кръстева с 24 точки.

"Двете грешки в края на първия гейм се оказаха решаващи. Можеше да спечелим първата част и мачът щеше да се развие по друг начин. Съжалявам, че нямахме успех при атаките от зона 4.

Моника Кръстева направи силен мач. Рискувахме на сервис. Това беше една от стратегиите ни. За съжаление те бяха по-добри на контраатака. Оптимист съм за следващия мач. Играем в собствената си зала. Нямаме какво да губим. Надявам се да играем по-освободено", заяви треньорът на "сините" Радослав Бакърджиев.