Марица без загуба в редовния сезон, победи Раковски с 3:0

Начало / Волейбол / Бг Волей / Марица без загуба в редовния сезон, победи Раковски с 3:0

Марица (Пловдив) приключи редовния сезон в женската Национална волейболна лига без нито една загуба. В последния си мач шампионките завоюваха 12-ата си поредна победа от началото на първенството. Пред над 200 зрители те надиграха Раковски (Димитровград) като домакини в неговата зала "Младост" с 3:0 (25:19, 25:22, 25:18) след 70 минути игра в отложена среща от 12-ия кръг.

Пловдивчанки завършиха редовния сезон като лидер в класирането и вече са в очакване на полуфиналния си съперник.

Волейболистките на Раковски влязоха в мача по-концентрирани и до първото техническо прекъсване успяха да поведат с 8:3. Веднага след това маричанки Увлязоха в часФ и резултатът беше изравнен, след което символичните домакини наложиха надмощие и взеха гейма с 25:19. Вторият гейм бе по-оспорван. Димитровградчанки водеха през по-голямата част от времето, но не успяха да удържат аванса от четири точки, който имаха при 8:4 и 11:7. Едва след 18:18 момичетата на Иван Петков взеха по-траен превес и с мощен блокаут на Симона Димитрова затвориха частта при 25:22.

Със силно подобрена блокада, особено от страна на Нася Димитрова, Марица не остави съмнение в превъзходството си през третия гейм. Шампионките контролираха положението на терена и безпроблемно стигнаха до победата след 25:18.

Топреализатор на мача стана Нася Димитрова с 14 точки за победителките.

Най-резултатни за Раковски бяха Добрина Христоскова и Симона Николова с по 12.

Марица завършва с 35 точки актив, с една по-малко от максимално възможните 36. Следващите четири отбора във временното класиране - Берое (Стара Загора), ЦСКА, Левски и Раковски, имат да изиграят по още два мача до края на редовния сезон, който приключва на 1 март. Двата от тях, които завършат на четвърто и пето място, ще се срещнат в четвъртфинален плейоф на 7, 9 и евентуално 11 март, за да определят съперника на пловдивчанки за полуфиналната серия, която трябва да се състои 14, 17 и евентуално 20 март.