Купата на България по волейбол за четвърти път у Нефтохимик 2010! (видео)

Начало / Волейбол / Бг Волей / Купата на България по волейбол за четвърти път у Нефтохимик 2010! (видео)

Нефтохимик 2010 победи лесно с 3:0 (25:16, 25:23, 25:17) Монтана на финала в турнира за Купата на България по волейбол за мъже. Бургазлии не оставиха никакви шансове на домакините в зала "Младост" и спечелиха националната купа за четвърти път в своята история след час и половина игра.

В първата част Нефтохимик 2010 демонстрира отличен начален удар и поведе в резултата след 25:16.

Вторият гейм беше най-равностоен и Монтана оказа по-сериозна съпротива на бургаския отбор, в който играха Валентин Братоев, Николай Учиков, Георги Братоев и либерото Теодор Салпаров. Домакините се доближиха на само една точка от Нефтохимик 2010 в самия край, но не успяха да поднесат изненада и бургазлии поведоха с 2:0 след 25:23.

В третата част отново Нефтохимик 2010 имаше сериозно превъзходство и лесно спечели с 25:17 за крайното 3:0.

"Моят отбор игра по най-добрия начин във всеки един елемент. Имаше момент на отпускане или искра в другия отбор, но това беше класика във волейбола. Играхме като отбор. Това дава резултат, когато сме като едно цяло и всеки играе за другия. От месец и малко показваме съвсем друго лице. Имаме качества и потенциал, играем като едно цяло. Всяка титла е спечелена с труд. Няма лесно, дори с такива играчи", заяви след двубоя старши треньорът на Нефтохимик 2010 Найден Найденов.

Монтана загуби за трети път в историята си финала за Купата на България.