Добруджа на полуфинал за Купата на България (видео)

Начало / Волейбол / Бг Волей / Добруджа на полуфинал за Купата на България (видео)

Добруджа се класира за полуфиналите в турнира за Купата на България по волейбол при мъжете. Носителите на трофея от миналия сезон се наложиха в драматичен двубой над Пирин (Разлог) с 3:2.

Петгеймовата битка започна с превъзходство на Добруджа. Момчетата на Петър Пенев спечелиха първата част с убедителното 25:18.

Лидерите в Суперлигата отговориха подобаващо. С две части, завършили 26:24, Пирин обърна резултата в своя полза, но това не беше всичко в срещата.

Добричлии, подкрепяни от солидна агитка, изравниха след 25:20 в четвъртия гейм.

Тайбрекът беше оспорван и в крайна сметка решен с две точки разлика в полза на Добруджа – 15:13.

Над всички за победителите беше Жулиен Георгиев, който завърши с 30 точки. Димитър Маринков добави 20.

За Пирин се отличи Илиян Преспов с 20 точки.

В полуфиналите носителят на Купата ще се изправи срещу отбора на Монтана, който отстрани Марек след успех с 3:1.

В другия мач за място на финал ще спорят бургаският Нефтохимик и Хебър (Пазарджик).