Франция ще търси трета европейска титла след победа над Великобритания

Начало / Баскетбол / Франция ще търси трета европейска титла след победа над Великобритания

Двукратният шампион Франция победи Великобритания с 63:56 (12:16, 22:18, 18:12, 11:10) и се класира за четвърти пореден финал на Европейско първенство по баскетбол за жени.

След равностойно първо полувреме, което завърши 34:34, французойките успяха да вземат аванс от 47:38 в средата на третата четвърт и до края контролираха двубоя.

Марин Жоане беше най-резултатна за успеха с 20 точки, като добави 5 асистенции и 4 борби. Енден Мийем добави 16 точки, а Сандрин Грюда завърши с "дабъл-дабъл" от 11 точки и 10 борби.

За британките, които за първи път в историята си достигнаха до полуфиналите на континентален шампионат, Рейчъл Вандеруол вкара 12 точки.

Франция е еврошампион през 2001 и 2009 година, като загуби последните три финала.

Другият полуфинал между домакина Сърбия и защитаващия титлата си Испания е по-късно тази вечер.