Реал Мадрид стана шампион на Испания по баскетбол за 34-ти път

Начало / Баскетбол / Реал Мадрид стана шампион на Испания по баскетбол за 34-ти път

Грандът Реал Мадрид спечели за рекордния 34-ти път титлата в испанското баскетболно първенство и така приключи сезон 2017/18 с дубъл, след като в края на месец май "кралския клуб" триумфира и в Евролигата.

В четвъртия мач от финалната серия в АСВ лигата Реал се наложи като гост с 96:85 над Баскония и така спечели серията с 3:1 успеха. Играчите на треньора Пабло Ласо изиграха срещата много спокойно, като още в началото на втората четвърт взеха преднина, която не изпуснаха до самия край.

Най-резултатен за победата бе крилото Руди Фернандес с 27 точки. Бившият играч на Денвър Нъгетс бе избран и за "Най-полезен" във финалната серия. Факундо Кампацо прибави още 17 точки за Реал, а мексиканският център Густаво Айон се включи с 14.

За Баскония плеймейкърът Родриг Бобоа реализира 19 точки, Торнике Шенгелия вкара 16, а с 15 остана Мат Джанинг.

Срещата бе последна за звездата на Реал Мадрид Лука Дончич с белия екип. 19-годишният словенец почти сигурно ще бъде избран с един от първите пет пика в драфта на НБА в четвъртък и от новия сезон ще играе в най-силното баскетболно първенство в света.