Полша победи Русия, а Сърбия унизи Пуерто Рико

Начало / Баскетбол / Полша победи Русия, а Сърбия унизи Пуерто Рико

Полша победи Русия със 79:74 (16:22, 18:18,а19:17,а26:17) в първа среща от втората групова фаза на Световното първенство по баскетбол за мъже.

Най-резултатен за руския отбор беше Михаил Кулагин, който наниза 21 точки, а Андрей Воронцевич оформи дабъл-дабъл с 11 точки и 10 борби. За Полша 18 точки вкара Адам Вачински, а Матеуш Понитка взе 9 борби под кошовете и отделно вкара 14 точки. По-късно в тази група I на втората фаза играят Аржентина и Венецуела.

Поляците измъкнаха мача със силно второ полувревме, след като изоставаха с 6 точки накрая на първото- 44:50.

С тази победа поляците вече имат четири поредни и оглавяват потока с 8 точки, следвани от Аржентина и Русия (един мач повече) с по 6, Венецуела с 5. Първите два отбора се класират за четвъртфиналите, а Аржентина може буквално да реши всичко по-късно днес, ако спечели срещу Венецуела.

В група J Сърбия размаза тима на Пуерто Рико с 90:47 и също е на крачка от четвъртфинала. В тази група по-късно днес ще играят Испания и Италия, като испанците имат 3 победи от 3 мача. Сърбия записа 4-а победа в четвъртия си мач на турнира, докато италианците са 2/1.
"Убедително, ефикасно и с половин усилия"- така описа срещата белградският вестник Телеграф.

Сърбия отвори мача с тройка на Бирчевич, последвани от няколко нефеективни атаки. Сякаш не вървеше в този момент стрелбата на Бобан Мариянович, но след 17:6 в средата на първата част, то периодът приключи при 23:14.

С течение на мача разликата се увеличаваше, а до полувремето беше 23 точки- 49:26.
Неманя Биелица завърши с 18 точки за Сърбия, Мариянович остана с 16, а Никола Йокич остана с 14 точки и 10 борби. За Пуерто Рико Давид Уертас вкара 20.