Торонто подхлъзна Голдън Стейт в първия мач от финалите

Начало / Баскетбол / Нба / Торонто подхлъзна Голдън Стейт в първия мач от финалите

Паскал Сиакам отбеляза рекордните в кариерата си в плейофите 32 точки и спечели осем борби при победата на Торонто със 118:109 срещу Голдън Стейт в първи мач от финалната серия на Националната баскетболна асоциация на САЩ и Канада (НБА). Той завърши и с осем асистенции, а Кауай Ленърд добави 23 точки и осем борби за Раптърс.

Марк Гасол вкара 20 точки и спечели седем борби за Торонто, преди да бъде изваден с нарушения 1:14 минути преди края. Фред ВанФлийт отбеляза други 15 точки, а Дани Грийн се отчете с 11.

Стеф Къри беше най-резултатен за гостите на първите два мача с 34 точки, а Клей Томпсън вкара други 21. Дреймънд Грийн пък записа трипъл-дабъл за шампионите от Голдън Стейт с десет точки и също толкова борби и асистенции.

Торонто поведе със седем точки в началото на последната четвъртина. Гардът на домакините Кайл Лори, който завърши мача със седем точки, шест борби и девет асистенции, извърши петото си лично нарушение 8:11 минути преди края на мача и Раптърс поведоха с девет. Последва тройка на Дани Грийн за аванс от 12 точки 7:32 минути преди края, а Голдън Стейт успя да се доближи най-много до девет след точна стрелба на Къри в последните три минути.

Вторият мач от финалната серия за трофея е насрочен за 2-и юни.