Портланд с 12-и пореден успех, Кливланд с победа над Чикаго

Начало / Баскетбол / Нба / Портланд с 12-и пореден успех, Кливланд с победа над Чикаго

Портланд постигна 12-а поредна победа в НБА и се утвърди на третото място в Западната конференция, след като се наложи със 100:87 над гостуващия тим на Детройт.

Плеймейкърът Деймиън Лилард отново бе над всички за успеха на "пионерите", завършвайки с 24 точки, 8 асистенции и 7 борби. Си Джей Маккълъм прибави още 16 точки, а всички титуляри на Портланд реализира 10 или повече точки.
За тима на Детройт, който вече е само с теоретични шансове за попадане в плейофите в Източната конференция, Андре Дръмънд отбеляза 18 точки и взе 22 борби. Детройт загуби осем от последните си 10 мача и 15 от последните си 16 гостувания.

Въпреки отсъствието на Стеф Къри, Клей Томпсън и Кевин Дюрант, шампионът Голдън Стейт победи със 124:109 като гост Финикс Сънс.

Решителна за победата на "войните от златния щат" се оказа третата четвърт, в която тимът направи серия от 16:2 точки и постави под свой контрол изхода на срещата. В един момент в средата на втората четвърт гостите изоставаха с цели 15 точки.

Новобранецът Куин Кук вкара рекордните в кариерата си 28 точки, докато Ник Йънг прибави още 20 за Голдън Стейт. С 25 точки, 11 борби и 8 асистенции пък приключи Дреймонд Грийн.

За Финикс новобранецът Джош Джаксън реализира рекордните в кариерата си 36 точки, а Трой Даниелс прибави 18.

ЛеБрон Джеймс записа "трипъл-дабъл" номер 70 в кариерата си при победата на Кливланд със 114:109 над Чикаго като гост.

Джеймс регистрира 33 точки, 12 борби и 12 асистенции, а успехът закрепи Кливланд на третото място в Източната конференция.

Джеф Грийн добави още 21 точки за "кавалерите", докато за Чикаго Дензъл Валантайн отбеляза рекордните в кариерата с 34 точки.

Хюстън постигна 21-ва победа в последните си 22 мача, след като се наложи със 107:101 над Ню Орлиънс като гост.

Джеймс Хардън отново бе най-добър за "ракетите" с 32 точки, 11 борби и 8 асистенции, докато Крис Пол добави още 21 точки за победата на тексаския тим.

Тревър Ариза завърши със 17 точки за Хюстън, а "дабъл-дабъл" от 13 точки и 11 борби направи швейцарският център Клинт Капела.

За домакините от Ню Орлиънс Антъни Дейвис вкара 26 точки и взе 13 борби, а Джру Холидей добави 19 точки. Загубата бе четвърта за Ню Орлиънс в последните пет мача.