Оклахома обърна Клипърс в последните секунди

Начало / Баскетбол / Нба / Оклахома обърна Клипърс в последните секунди

Кевин Дюрант се отличи с 31 точки при победата на Оклахома Сити със 119:117 у дома срещу Лос Анджелис Клипърс. Ръсел Уестбрук добави 26 точки и 11 завършващи подавания за Тъндър.

Гостите имаха минимална преднина в почти целия мач, но се провалиха в края. При резултат 117:117 Стивън Адамс 26 секунди преди финалната сирена даде преднина на Тъндър, а Клипърс в оставащото време не успяха да проведат ответна резултатна атака.

Клипърс игра без Джей Джей Ридик, след като старши треньорът на отбора Док Ривърс предпочете да даде почивка на основния си състезател. Джамал Кроуфърд и Остин Ривърс реализираха по 32 точки за Лос Анджелис.

Леброн Джеймс завърши с 24 точки при победата на Кливланд със 107:87 у дома срещу Бруклин в мач от редовния сезон в Националната баскетболна асоциация. Звездата на Кавалиърс се изкачи на 12-о място във вечната ранглиста на реализаторите в Лигата.

Джеймс изпревари Доминик Уилкинс, след като вкара тройка в първия период на двубоя срещу Нетс. Крилото на Кливланд има общо 26 689 вкарани точки в кариерата си в НБА.

Кевин Лав добави още 19 точки за успеха на домакините, които заемат първото място в Източната конференция.  Тадеъс Йънг беше най-резултатен за Бруклин с 18 точки. Джеймс завърши с 11 асистенции, а отборът на Кавалиърс поведе още във втория период и затвърди аванса си след почивката.

В друга среща от НБА, играна тази нощ, Чикаго победи като гост срещу Хюстън със 103:100. Никола Миротич реализира 28 точки за гостите, а съотборникът му Джими Бътлър добави още 21 точки.

В равностойния двубой между два от отборите, които се борят за последните плейофни места в двете конференции, решителна се оказа последната част. Тимът на Булс игра силно в четвъртия период и заслужено се поздрави с краен успех.

Това е втори пореден успех в полза на гостите. Джеймс Хардън завърши с 24 точки и 8 аситенции в актива на Рокитс.

Еван Фурние беше най-резултатен с 25 точки за победата на Орландо със 114:94 при гостуването на Индиана. Неговият съотборник Никола Вукчевич добави още 24 точки за успеха на Меджик.

Пол Джордж отбеляза 27 точки и овладя 8 борби за тима от Индианаполис. Орландо е в серия от три поредни победи, след като прекъсна негативната си поредица от шест последователни поражения в НБА.