Лос Анджелис Лейкърс с четвърти пореден успех в редовния сезон в НБА

Начало / Баскетбол / Нба / Лос Анджелис Лейкърс с четвърти пореден успех в редовния сезон в НБА

Лос Анджелис Лейкърс победи като гост Далас със 107:101 точки след продължение и записа четвърти пореден успех в редовния сезон в Националната баскетболна асоциация (НБА).

Джулиъс Рандъл се отличи с "дабъл-дабъл" за победителите - 23 точки и 15 борби, а Джордан Кларксън вкара 5 от 19-е си точки в продължението. Кайл Кузма реализира 18 точки, а Кентавиъс Колдуел-Поуп добави 17 точки за Лейкърс. Кузма спечели и 10 борби, а Лейкърс завърши мача с 59 борби срещу 39 за Далас.

Денис Смит Джиниърс вкара 23 точки за домакините, а Харисън Барнс и Уесли Матюс добавиха по 17 точки. Кларксън вкара тройка в началото на продължението, а след това направи и забивка за 104:99 две минути преди сирената. До края Далас записа само два наказателни удара.

Кевин Дюрант вкара кош 21.3 за победата на Голдън Стейт над Торонто със 127:125 като гост.  ДеМар ДеРоузън реализира 42 точки за Раптърс, но не успя да предотврати второто поражение за тима в последните три мача.

За Уориърс Клей Томпсън беше най-резултатен с 26. Стеф Къри се завърна в игра след контузия на глезена и наниза 24 за успеха. Дюрант завърши с 25 точки.

Сан Антонио разгроми Денвър със 112:80 у дома и спечели 14-та поредна победа пред своя публика.

Кауай Ленърд отбеляза 19 точки за "шпорите", а латвиецът Давис Бертанс добави 18 точки. За Денвър се отличи Никола Йокич, който записа 23 точки, 9 борби и 7 асистенции. Хари Харис вкара 18 точки за тима на Денвър, който реализира едва 11 точки в четвъртата част.

Лос Анджелис Клипърс постигна четвърти пореден успех след 126:105 точки срещу Сакраменто.

Джон Уол завърши с 23 точки и 16 асистенции при победата на Вашингтон над Бруклин със 119:113 точки след продължение.

Оклахома Сити спечели срещу Шарлът със 101:91 точки след 25 точки, 10 борби и 7 асистенции на Ръсел Уестбруук.

Чикаго Булс надделя над Детройт със 107:105 точки след победен кош на финландския новобранец Лаури Марканен 68 секунди преди сирената.

Лидери в дивизиите
Източна конференция
Атлантическа дивизия: Бостън 34 победи/10 загуби, Торонто 29/11, Филаделфия 19/20
Централна дивизия: Кливланд 26/16, Детройт 22/19, Милуоки 22/19
Югоизточна дивизия: Маями 24/17, Вашингтон 25/18, Шарлът 16/25