Лидерите на Запад с победи в НБА (Видео)

Начало / Баскетбол / Нба / Лидерите на Запад с победи в НБА (Видео)

Никола Йокич завърши с трипъл-дабъл с три успешно реализирани наказателни удара в последните седем секунди, а Денвър се наложи със 106:103 над лидера в Атлантическата дивизия Торонто. Кайл Лоури пропусна от тройката със сирената и не успя да изравни за Раптърс, които остават на върха на Изток с 20 победи и 5 поражения.

Срещата се оказа и едно от дербитата на вечерта, тъй като приятната сензация от щата Колорадо излезе начело в Западната конференция.

Йокич направи 104:103 от наказателен удар 7.0 секунди преди края, както и още два успешни 5.6 преди края. След тях Лоури получи топката малко след центъра и стреля, но не улучи. Йокич общо завърши мача с 23 точки, 15 асистенции и 11 борби, Джамал Мъри добави 21 точки, а Малик Бийзли и Хуан Ернангомес се отличиха с по 15 за Нъгетс, които се изравниха на върха на Запад с 16 победи и 7 поражения.

За домакините от Торонто Кауи Леонард вкара 27 точки, Серж Ибака е с 15, а Паскал Сиакам добави 14.

Голдън Стейт прекършиха последния на Изток Атланта със 128:111, като Стеф Къри вкара 30 точки, а Кевин Дюрант остана с 28.

Това беше първа победа от шест мача като гост за Уориърс и с 16/9 те заемат 4-о място в Западната конференция. След като Къри вкара 18 точки в първата четвърт на мача победата на отбора в нито един момент не подлежеше на съмнение. Клей Томпсън добави 27, след като направи едно силно второ полувреме.

Голдън Стейт поведе с 34:17 в първите 12 минути на срещата, а след това дръпнаха и с 61:47 на полувремето. За Атланта Джон Колинс остана с 24.

Другият водач в Западната конференция Лос Анджелис Клипърс успя да се наложи над Пеликанс със 129:126 най-вече заради решителните успешни стрелби от наказателната линия на Тобайъс Харис 4.7 секунди преди края.

Харис вкара общо 27 точки в мача и върви заедно с Денвър на върха в класирането.

Данило Галинари отбеляза 24 точки, а Лу Уилямс вкара 20. Неговата решителна намеса беше със забивка 6.4 секунди преди края на срещата.

Клипърс имаха преднина в последните минути на мача, но позволиха на домакините от Ню Орлиънс да се доближат с два успешни наказателни удара 5 секунди преди края.

Оклахома Сити сложи край на серията от пет поредни победи на Детройт, след като го надви със 110:83 като гост. Стивън Адамс отбеляза 21 точки, Ръсел Уестбрук остана с 18 за Тъндър, които са 3-и в Западната конференция с 15 победи от 22 мача. Детройт влезе в мача с пет поредни победи, както и шест последователни успеха у дома. Но съпротивата им намаля драстично във втората част от мача, след като Реджи Бълък трябваше да напусне заради травма. Тъндър дръпнаха с 20 точки в средата на третата част- 71:51, а в края на периода увеличиха преднината си на 28, което им подсигури победата.