Леброн Джеймс с 37 точки при победа на Кливланд

Начало / Баскетбол / Нба / Леброн Джеймс с 37 точки при победа на Кливланд

Леброн Джеймс блесна с 37 точки, 8 борби и 8 асистенции при победата на Кливланд над домакина Оклахома Сити със 120:112 в среща от редовния сезон на Националната баскетболна асоциация. Джеймс записа 417-ия мач в кариерата си с повече от 30 точки при четвъртата поредна победа на вицешампионите. Още петима играчи на гостите завършиха с двуцифрен актив, като най-резултатен от тях беше Джей Ар Смит с 18 точки след 6 тройки. Пол Джордж беше лидер на Оклахома сити с 25 точки, Кармело Антъни, който се завърна на полето след два пропуснати мача заради травма на глезена, добави 24, а Стивън Адамс се отличи с 22 точки и 17 борби . Ръсел Уестбрук също се завърна на полето след два пропуснати мача заради травма и завърши с 21 точки и 12 асистенции, но и това не помогна на домакините.

Джеймс Хардън наниза 34 точки и даде 12 асистенции, а Хюстън спечели срещу Минесота със 126:108. Райън Андерсън добави 21 точки, 12 от които от четири тройки в последната четвърт. Минесота прекъсна серия от 13 поредни домакински победи от 16 декември насам, като Карл-Антъни Таунс беше най-добър в мача с 35 точки и 12 борби.

Торонто записа шести пореден успех след 115:112 над Маями. Демар Де Роузан завърши с 27 точки, а Кайл Лаури допринесе с 22 точки и 8 асистенции за канадците. Горан Драгич завърши с 28 точки, а Дуейн Уейд се отличи с 10 точки, 11 борби и 6 асистенции за Маями. Джош Ричардсън пък пропусна да изравни със сирената при последната атака на тима.

Никола Йокич записа четвърти трипъл-дабъл в кариерата си с 23 точки, 134 борби и 11 асистенции, а Денвър се справи със Сан Антонио със 117:109 като домакин. Джофри Ловерн записа рекордните в кариерата си 26 точки и 11 борби за гостите в отсъствието на контузения лидер на състава Ламаркъс Олдридж.

Източна конференция:
Атлантическа дивизия: Торонто 40 победи и 16 загуби, Бостън 40/18, Филаделфия 29/25
Югоизточна дивизия: Вашингтон 32/24, Маями 30/27, Шарлът 23/33
Централна дивизия: Кливланд 34/22, Милуоки 32/24, Индиана 32/25