Кливланд оцеля след страхотен мач на Леброн Джеймс (видео)

Начало / Баскетбол / Нба / Кливланд оцеля след страхотен мач на Леброн Джеймс (видео)

Кливланд надделя над Бостън у дома със 109:99 в мач №6 от финала в Източната конференция на Националната баскетболна асоциация на САЩ и Канада. Резултатът в серията е 3-3 успеха и така двата тима ще излъчат победител в решителен седми двубой, който ще се играе на 28 май и домакини ще са Селтикс.

С основна заслуга за победата на Кавс бе Леброн Джеймс, който завърши с 46 точки. Звездата на "кавалерите" добави 11 борби и 9 асистенции. Джордж Хил се отчете с 20 точки, а Джеф Грийн приключи с 14.

За Бостън Тери Розиър бе над всички с 28 точки, докато 27 вкара Джейлън Браун.

Селтикс поведоха в началните минути на двубоя и след първата част водеха с 25:20. Авансът на гостите се запази в първите две минути на втория период, когато тройка на Леброн обърна резултата за 34:33. Оттам насетне Кливланд не изпусна преднината си и се поздрави заслужено с победата.

Кливланд - Бостън 109:99
*резултатът в серията е 3-3 победи