Голдън Стейт запазва лидерството си в Запдната конференция след рекордна победа

Начало / Баскетбол / Нба / Голдън Стейт запазва лидерството си в Запдната конференция след рекордна победа

Голдън Стейт постигна рекордна за историята на клуба 14-а поредна победа като гост, след като се наложи със 119:112 над Чикаго Булс. Голдън Стейт води убедително в Западната конференция на НБА с 37 победи и 9 поражения.

Клей Томпсън вкара 38 точки, а Стеф Къри добави 30. Кевин Дюрант завърши мача с 19. Уориърс в момента имат пред себе си Лейкърс от 1971/72, които са постигнали 16 поредни победи като гости. Следващата им визита е в събота срещу Хюстън.

За домакините от Чикаго Никола Миротич вкара 24, а Робин Лопес завърши с 16, от които 12 точки през първото полувреме. Крис Дън добави 16, а Чикаго е под чертата на плейофите в Източната конференция със 17 победи и 28 загуби.

Дреймънд Грийн и Андре Игуадала не играха днес заради контузии, а Джордан Бел напарви разтежение на глезена на загрявката и беше заменен за Чикаго от Лопес.

Оклахома се наложи със 114:90 над Лейкърс, като Кармело Антъни вкара 27 точки. Тъндър са 5-и на Запад с 25/20. Стивън Адамс с 21 точки и 10 борби, Ръсел Уестбрук с 19 точки бяха другите важни фигури за домакините, които постигнаха трета поредна победа.

Лейкърс са на 13-о място с 15 победи и 29 загуби, като звездата им Лонцо Бол пропусна трети пореден мач и губят осми мач, когато Бол не играе. Джулиъс Рандъл вкара 16 точки за гостите, всички преди почивката.

Атланта се наложи над Ню Орлиънс с 94:93, като Хоукс са предпоследни на Изток.

Кент Бейзмор вкара победния кош 2.1 секунди преди сирената и общо с 20 точки за успеха над 6-ия в Западната конференция. Домакините изоставаха с 19 точки в началото на второто полувреме, но след това постепенно затегнаха защитата и изравниха за 92:92.

Сан Антонио победи като гост над Бруклин Нетс със 100:95 с 24 точки на ЛаМаркъс Олдридж, а Пати Милс добави 7 тройки, като по този начин двамата успяха да компенсират отсъствието на Кауи Леонард. Милс завърши с 25 точки, а след комбинация с Олдридж вкара най-важната тройка 53 секунди преди сирената.

Спърс вече обявиха, че не е ясно Леонард кога ще се върне на терена, тъй като рехабилитацията на травмата на дясното му бедро не върви така бързо, както се очакваше.

Вторият на Изток Торонто се справи със завърналия се в голямата игра отбор на Детройт и победи с 96:91.

Йонас Валанчюнас, който доказва, че се намира в чудесна форма, вкара 17 точки и спечели 16 Борби. Си Джей Майлс пък добави 21 точки, както и Кайл Лоури вкара 18. ДиМар ДиРоузън завърши със 17, за да прекъснат Рапртъс серията си от три поредни поражения.

Първенство на Националната баскетболна асоциация на САЩ и Канада (НБА), мачове от редовния сезон:

Източна конференция
Атлантическа дивизия: Бостън 34 победи/11 загуби, Торонто 30/13, Филаделфия 20/20
Централна дивизия: Кливланд 26/17, Индиана 24/20, Милуоки 23/21
Югоизточна дивизия: Маями 26/18, Вашингтон 25/20, Шарлът 18/25