Начало / Баскетбол / Нба / Бостън обърна Филаделфия, Кливланд с тежка загуба, Лейкърс изненада Сан Антонио в НБА (ВИДЕО)

В Лондон Бостън обърна Филаделфия със 114:103, въпреки че изоставаше с 22 точки в един момент. Кайри Ървинг завърши мача с 20 точки, 7 асистенции и 6 борби. Това беше осми мач от НБА, който се игра в Англия.

Джейлин Браун добави 21 точки, Маркъс Морис завърши с 19 и 8 борби. За Филаделфия Джей Джей Редик наниза 22 точки, след които три тройки, но 76-ърс не успяха да намерят противодействие срещу най-добрата защита в Лигата през сезона. Бостън удължи поредицата си на 7 победни мача.

ЛеБрон Джеймс и Кливланд претърпяха най-тежката си загуба през този сезон, след като отстъпи на Торонто с 99:133 при гостуването. Това е шесто поражение в последните осем мача от Коледа насам за Кавалиърс, но въпреки това те остават начело в Централната дивизия. Торонто пък заема 2-о място в Атлантическата с 29/11, веднага след лидера Бостън.

Джеймс завърши с 26 точки при поражението, докато Айзея Томас не успя да отбележи в своите първи 11 изстрела в мача. След като в понеделник през нощта те паднаха с 99:127 от Минесота, днес поражението им беше още по-тежко, а 133-те точки са най-много за противник на Кавалиърс през сезона.

Въпреки че излязоха без двама от титулярите си (Кайл Лоури и Серж Ибака заради травми), домакините от Торонто доминираха през цялото време. Фред Ван Влеет вкара рекордните в кариерата си 22 точки, а Йонас Валанчюнас добави 15 и 18 борби. Си Джей Милър наниза 16 точки, Паскал Сиакам и Норм Пауъл приключиха с по 14, а ДиМар ДиРоузън с 13.

Лейкърс се справи изненадващо срещу Сан Антонио Спърс и спечели с 93:81. Брандън Ингръм вкара 26 точки, а Лонцо Бол прибави 18. Лейкърс регистрира и първи три поредни победи през сезона, но все още е далече надолу в класирането на Западната Конференция. Спърс е на 2-а позиция в Югозападната дивизия след Хюстън.

Лари Нанс-джуниър отбеляза 14 точки и взе 10 борби, като Лейкърс имаше аванс от 19 точки преди почивката. В четвъртата част тимът се огъна, но в крайна сметка удържа победата.
ЛаМаркъс Олдридж вкара 15 от всичките си 20 точки през първото полувреме. За гостите не играха Кауи Леонард, Тони Паркър и Дани Грийн.

Клипърс победи Сакраменто със 121:115 като гост и има 20/21 на 2-ото място в Тихоокеанската дивизия след Голдън Стейт. Тайрън Уолъс пресече пас в средата на терена, дриблира и заби 10.9 секунди преди края. Клипърс имаше аванс от 14 точки в началото на четвъртата част, а в крайна сметка и спечели.