Левски Лукойл победи Академик Бултекс в Балканската лига (видео)

Начало / Баскетбол / Левски Лукойл победи Академик Бултекс в Балканската лига (видео)

Левски Лукойл излезе на 3-о място в Балканската баскетболна лига, след като победи Академик (Пловдив) с 89:81 (24:19, 17:30, 28:21, 20:11). Така Левски остана на 3-о място в крайното класиране със 7 победи и 5 загуби, а Академик Бултекс е 4-и с 5/7.

Гостите от Пловдив взеха инициативата след втората третина и успяха да обърнат развоя на мача, за да се оттеглят на почивката с преднина от 41:49. Но през второто полувреме и водени от новите си попълнения Даръл Брайънт и Неманя Милошевич, сините успяха да стопят разликата на една точка в края на третата част- 69:70.

Академик Бултекс успя да удържи устрема на Левски Лукойл до средата на последната четвърт, като последното им водачество беше при 77:78. До края обаче 4 важни точки на Станимир Маринов и успешни стрелби на сърбина Милошевич осигуриха успеха на Левски.

Най-точен за Левски Лукойл се оказа Дарил Брайънт със 24 точки. Неманя Милошевич вкара 17 точки, а Станимир Маринов добави 13 за Левски Лукойл. Домакините вкараха 15 тройки от 30 опита и направиха 23 асистенции.

Мартин Дурчев се отличи с 18 точки за Академик Бултекс 99, докато Александр Груев реализира 16 срещу един от бившите си отбори.