ЦСКА (М) си гарантира първото място в редовния сезон на Евролигата

Начало / Баскетбол / Евротурнири / ЦСКА (М) си гарантира първото място в редовния сезон на Евролигата

ЦСКА (Москва) надделя над Олимпиакос с 89:81 (44:40) в среща от 27-ия кръг на мъжката баскетболна Евролига. С 22-ия си успех в кампанията руснаците си гарантираха първото място три кръга преди края на редовния сезон. Гърците пък паднаха на трета позиция с баланс от 18 победи и 9 поражения.

Гостите имаха аванс от 26:21 малко преди края на първата четвърт, но московчани бързо стигнаха до обрат и след серия от 15 безответни точки дръпнаха с 36:26 в средата на втората четвърт и до края не изпуснаха водачеството.

Олимпиакос се приближи само на точка 89 секунди преди края на третата част при 62:63, но с нова серия от 12 поредни точки "армейците" дръпнаха със 75:62 в началото на последната четвърт и това се оказа решаващо.

Нандо Де Коло направи силен мач за домакините с 25 точки, 5 борби и 4 асистенции. Йоргос Принтезис беше лидер за гърците с 24 точки.