Уникаха изненада Фенербахче на старта на Евролигата

Начало / Баскетбол / Евротурнири / Уникаха изненада Фенербахче на старта на Евролигата

Фенербахче започна със загуба новия сезон в Евролигата. Миналогодишният шампион отстъпи пред Уникаха в Малага с 67:68 (20:20, 16:21, 14:16, 18:10).

След равностойна първа четвърт турският гранд взе инициативата и в началото на втория период натрупа аванс от 10 точки. Първенецът на Еврокъп обаче успя да го стопи наполовина преди почивката и така двата отбора се оттеглиха при 41:36 в полза на Фенербахче.

Гостите продълваха да поддържат аванса си, който в края на третата част отново набъбна на 10 точки. Силна серия на Уникаха обаче доведе до обрат в мача, като 2:18 минути преди края тимът водеше с 8. Фенербахче отговори със серия от 7 точки, но в заключителните секунди Костас Слукас пропусна изстрел за победата.

Именно той стана най-резултатен в мача с 15 точки, а за Уникаха над всички с 12 беше Гиорги Шермадини.