Панатинайкос и Реал Мадрид се класираха за плейофите в Евролигата (Видео)

Начало / Баскетбол / Евротурнири / Панатинайкос и Реал Мадрид се класираха за плейофите в Евролигата (Видео)

Гръцкият гранд Панатинайкос си осигури класиране за плейофите в Евролигата, след като в мач от 27-мия кръг победи с 91:71 като домакин сръбския Цървена звезда.

Успехът бе 16-и за Пао, като той дойде изключитено лесно, след като домакините започнаха мача със серия от 17:2 точки.

Ник Калатес бе най-полезен в отбора на Панатинайкос със 17 точки, 10 борби, 6 откраднати топки и 5 минути, макар да игра по-малко от 25 минути. Крис Сингълтън бе най-резултатен за победителите с 21 точки, а за гостите от Белград Деян Давидовац реализира 17. Загубата и математически елиминира Звезда от участие в плейофите, като шампионите на Сърбия са с показатели от 11 победи и 16 загуби до момента.

Също с актив от 16 победи и 11 загуби като Панатинайкос Реал Мадрид намери място в следващата фаза на най-силния европейски баскетболен турнир. Мадридчани се класираха за плейофите, въпреки че допуснаха загуба от Валенсия с 88:96 като гост.

Класирането стана факт, след като по-рано Фенербахче победи израелския Макаби Тел Авив.

Боян Дублевич бе най-резултатен за Валенсия със 17 точки, а още 14 прибави Тибор Плайс.

За Реал Факундо Кампацо и Джефри Тейлър реализираха по 17 точки.

В Истанбул защитаващият титлата си Фенербахче преодоля слаба първа четвърт и стигна до комфортен успех с 83:73 точки над Макаби.

Победата почти осигури домакинско прединство на "фенерите" в първия кръг на плейофите и бе общо 19-а за играчите на Желко Обрадович.
Костас Слукас, Луиджи Датоме и Брад Уонамейкър реализираха общо 25 точки в рамките на последните 6 минути на първото полувреме, което се оказа решаващо за осъществяването на обрат в мача.

Най-резултатен за победителите обаче бе Марко Гудурич с 23 точки, а още 16 прибави Датоме. За Макаби с 13 точки се отличи гардът Пиер Джаксън.

В последния мач от програмата във вторник Жалгирис спечели като домакин в Каунас със 77:65 срещу италианския Олимпия Милано. Аарън Уайт сам реализира 14 точки в края на мача, за да помогне на тима си да осъществи пълен обрат и да запише победа номер 16 в турнира. Именно американецът бе най-резултатен за литовския тим с 16 точки, докато за гостите от Милано Артурас Гудайтис бе най-полезен с 19 точки и 10 борби.

Победата изкачи Жалгирис на петото място в класирането, точно между Реал Мадрид и Панатинайкос, като единствено чудо може да попречи на литовците да не продължат в следващата фаза.

По-късно днес предстоят още 4 мача от програмата на 27-мия кръг, сред тях е дербито между лидерите в подреждането ЦСКА Москва и Олимпиакос.