Лукойл Академик приключи участието си в Европа

Начало / Баскетбол / Евротурнири / Лукойл Академик приключи участието си в Европа

Българският шампион Лукойл Академик допусна четвърта загуба в група "Р" на втората фаза на ФИБА-Европа и отпадна от надпреварата,фото:БТА

Възпитаниците на Тони Дечев загубиха гостуването си на Нимбург (Чехия) със 78:85 точки и са на последно място в класирането кръг преди края.
Само победа запазваше шансовете на "студентите: да продължат напред в турнира.
Българските баскетболисти поведоха с 21:14 и имаха аванс в резултата малко преди почивката, когато домакините изравниха 36:36 и направиха обрат 42:39 след 20 минути игра.
Шампионите на България изиграха слаба трета четвърт, която осигури победата на домакините.
За българския отбор най-резултатен с 18 точки беше Донел Тейлър, 16 точки записа Филип Барович, а с по 13 завършиха Павлин Иванов и Желко Шакич.
Филип Виденов не влезе в игра заради контузия.
Майкъл Диксън наниза 23 точки за победителите, а по 15 точки реализираха Войчех Хрубан и Хауърд Сант-Рос.

Среща от петия кръг в група "Р" на втората фаза на европейския клубен турнир по баскетбол за мъже за Купата на ФИБА-Европа:

Нимбург (Чехия) - Лукойл Академик - 85:78 (20:22, 22:17, 27:14, 16:25)
състав на Лукойл: Донъл Тейлър 18, Желко Шакич 13, Бранислав Ратковица 8, Павлин Иванов 13, Димитър Димитров 5 (Филип Барович 16, Асен Великов 2, Николай Колев 0, Николай Грозев 3)