Левски 2014 загуби като гост от шампиона Сигал Прищина

Начало / Баскетбол / Евротурнири / Левски 2014 загуби като гост от шампиона Сигал Прищина

Отборът на Левски 2014 загуби като гост от шампиона Сигал Прищина (Косово) с 66:89 в мач от втория кръг в група "Д" на втората фаза на Балканската лига по баскетбол за мъже.

Възпитаниците на Мануел Марков са с победа и загуба, след като преди седмица спечелиха като гост на Пея (Косово) с 85:79 точки. За Сигал Прищина победата е втора поредна в групата.

Домакините водеха от началото до края на двубоя. Те започнаха със серия от 17:4, а 1:31 минута преди почивката преднината им достигна 20 точки при 44:24. След това за Левски тройка отбеляза Йордан Минчев, а нов кош добави Крум Дойчинов за 44:29 на полувремето.

През третата и четвъртата част играчите на Сигал Прищина продължиха да доминират и спечелиха мача.
Най-резултатен за Левски 2014 беше Станислав Славейков с 26 точки. 11 точки добави Йордан Минчев, а с 10 точки и 10 борби завърши Крум Дойчинов.
За победителите Дардан Бериша вкара 23 точки и направи 7 асистенции, а с 15 точки и 10 борби се отчете Джейсън Уошбърн.

Българинът Станимир Маринов игра 26:24 минути като титуляр за домакините и се отличи с 5 точки, 3 борби, 6 асистенции, 1 отнета топка и 1 чадър.
В следващия си двубой от турнира Левски 2014 гостува на Кожув (Македония) на 23 февруари.

Среща от втория кръг в група "Д" на втората фаза на Балканската лига по баскетбол за мъже:

Сигал Прищина (Косово) - Левски 2014 - 89:66 (24:13, 20:16, 20:16, 25:21)
състав на Левски: Евгени Хаджирусев 3, Станислав Славейков 26, Йордан Минчев 11, Алекс Симеонов 7, Крум Дойчинов 10 (Милен Захариев 2, Ангел Пейчинов 4, Венцислав Петков 3, Ивко Ивков 0, Кирил Кирилов 0)