Левски Лукойл и Балкан продължават към втората фаза на ФИБА Къп

Начало / Баскетбол / Евротурнири / Левски Лукойл и Балкан продължават към втората фаза на ФИБА Къп

Българският шампион Левски Лукойл записа пета поредна победа в група "G" на европейския клубен турнир по баскетбол за мъже за Купата на ФИБА-Европа.

Възпитаниците на Константин Папазов надделяха в петия кръг като гост на Катая (Финландия) със 102:95 (25:26, 28:32, 19:17, 30:20) и спечелиха първото място в групата. "Сините" още в предишния кръг си осигуриха класиране за втората групова фаза на турнира.

Двата отбора изиграха равностойно първи три части и домакините водеха със 75:72 след 30 минути игра. Българският тим стигна до успеха след силна последна четвърт, която спечели с 30:20 точки.

Отборът на Левски Лукойл игра без контузените Калоян Иванов и Деян Карамфилов, които останаха в София.

За победителите се отличиха Христо Захариев с 21 точки и 12 борби и Деян Иванов с 21 точки и 8 борби. Патрик Рембърт завърши с 19 точки и 7 асистенции, а с 16 точки и 5 борби се отчете Миливое Мийович.

За Катая 20 точки реализира Винсънт Симпсън, а 19 Раян Райт.

В последния си мач от тази група Левски Лукойл гостува на Арис в Солун на 21 ноември.

Балкан постигна историческо класиране във втората групова фаза на турнира за Купата на ФИБА-Европа във второто си участие в надпреварата, която беше създаден през 2015 година.

В миналия сезон, когато беше първотo участие за тима на Небойша Видич, играчите на Балкан отпаднаха след първата групова фаза.

Сега Балкан се класира за втората фаза кръг преди края на първата с актив от 3 победи и 2 поражения. В днешния мач Балкан загуби като гост от Цмоки Минск (Беларус) със 73:84, но победата на АЕК Ларнака над гостуващия Монс Ено (Белгия) с 63:63 реши съдбата на Балкан, тъй като елиминира шанса на белгийския тим, срещу който ботевградчани играят в последния мач на 20 ноември.