Везенков с 10 точки при загуба на Олимпиакос в Евролигата

Начало / Баскетбол / Евротурнири / Везенков с 10 точки при загуба на Олимпиакос в Евролигата

Александър Везенков отбеляза 10 точки, взе една борба и открадна две топки, но това се оказа недостатъчно на тима на Олимпиакос, който загуби с 57:66 при визитата си на Олимпия Милано в един от най-слабо резултатните мачове за сезона в Евролигата.

Българинът бе един от тримата в състава на гръцкия гранд, който достигна двуцифрен точков актив след Никола Милутинов с 13 точки Найджъл Уилямс-Гос с 11, но техните усилия не стигнаха за успех. Напочивката резултатът в срещата бе равен - 23:23, но след нея италианският първенец започна да стреля по-добре от далечно разстояние и да се откъсне в резултата. С най-много точки за победителите завърши Майк Джеймс, който реализира 27, а още 13 прибави сърбинът Владимир Мицов.

Шампионът Реал Мадрид постигна победа със 100:75 при гостуването си на руския Химки Москва.

Испанският първенец изигра много силно първо полувреме, което спечели с 51:38. През вторите 20 минути играчите на Пабло Ласо продължиха със същото темпо на игра и стигнаха до комфортния успех.

Най-резултатен за Реал в мача бе Фабиен Косьор с 22 точки, а още 15 вкара Руди Фернандес. За Химки с 21 точки завърши Алексей Швед.

Турският Анадолу Ефес направи нова важна крачка към класиране за плейофната фаза на турнира, след като се наложи със 79:71 над Макаби Тел Авив като гост.

Анадолу изоставаше с две точки до почивката, но след нея турският тим показа повече класа и стигна до победата.

Василе Мичич бе най-резултатен за Анадолу с 15 точки, а по 13 добавиха Шейн Ларкин, Родриг Бобоа и Адриен Мьорман.

За Макаби с 18 точки приключи центърът Тарик Блек.

В другите два мача от програмата литовският Жалгирис надигра в Каунас Байерн Мюнхен с 85:79 след 18 точки на Мариус Григонис, а в дъното на класиране Гран Канария надигра у дома Дарушшафака с 84:64 с 16 точки на шведа