Везенков с добър мач за Олимпиакос в Евролигата

Начало / Баскетбол / Евротурнири / Везенков с добър мач за Олимпиакос в Евролигата

Александър Везенков завърши с 13 точки за победата на Олимпиакос с 87:66 като гост срещу Химки в двубой от баскетболната Евролига. Българският национал, който беше избран за играч на мача, добави още 4 борби.

За руския отбор игра друг български национал - Дий Бост. той се отличи с 6 точки, а съотборникът му Алексей Швед се отличи с 34 точки и стана най-резултатен в срещата.

Гостите от Пирея решиха крайния изход в срещата със силните си изяви във втората и в четвъртата част.

"Беше важен мач за нас, както всеки един друг двубой от Евролигата. Позволихме им да реализират само 66 точки, а те играят изключително офанзивно. Знаем, че сезонът е доста дълъг. Товае един маратон, но това беше само първият двубой от него. Искаме да играем силно и да се борим за всяка топка", заяви Везенков, който направи изключително силен сезон на старта на новата кампания.

Зак Льодей беше най-резултатен за победителите с 14 точки.

Българинът се появи в игра след изтичане на седмата минута на двубоя.

Финалистът в турнира от миналия сезон Фенербахче победи категорично с 97:72 у дома състава на Гран Канария.

Ян Весели беше най-резултатен за домакините с 19 точки, 11 борби и 3 асистенции за по-малко от 22 минути на полето.

Кристофър Евънс, който във втората част вкара 9 от своите общо 13 точки, стана топреализатор за испанския тим.

Будучност, който дебютира в Евролигата, загуби със 71:82 у дома срещу Олимпия Милано.