Барселона допусна ново поражение в Евролигата (видео)

Начало / Баскетбол / Евротурнири / Барселона допусна ново поражение в Евролигата (видео)

Барселона допусна 18-а загуба в редовния сезон в баскетболната Евролига. Каталунците този път отстъпиха като гости на Уникаха (Малага) с 91:95 в среща от 27-ия кръг.

Българският национал Александър Везенков не бе заради контузия в състава на Светислав Пешич, който не можеше да разчита още на Адам Ханга, Раким Сандърс и Кевин Серафен.

Гостите започнаха по-добре мача и след края на първата част имаха аванс от 6 точки при 25:19. До почивката Уникаха обърна резултата в своя полза и поведе с 49:46. Силна серия на Барселона след подновяването на играта им даде преднина от 8 точки, която обаче бързо бе стопена от домакините, които удържаха успеха.

Дани Диез стана най-резултатен за победителите с 21 точки, а Неманя Недович добави 13.

За каталунците Анте Томич направи дабъл-дабъл от 22 точки и 11 борби.

Барселона отдавна загуби шансове за продължаване в плейофите, като тимът е на предпоследното 15-о място с 9 успеха и 18 поражения. Уникаха заема 10-ата позиция с баланс 11/16.