Барса и Везенков със загуба от Валенсия в Евролигата (Видео)

Начало / Баскетбол / Евротурнири / Барса и Везенков със загуба от Валенсия в Евролигата (Видео)

Барселона допусна трето поредно поражение във всички турнири. Каталунците този път отстъпиха пред Валенсия като гости със 76:81 в двубой от 18-ия кръг на Евролигата.

Александър Везенков игра само пет минути в края на първото полувреме, като записа 2 точки, борба и 2 асистенции. Най-резултатен от неговите съотборници стана Пиер Ориола с 15 точки.

За победителите с 19 се отличи Боян Дублевич, а 13 добави Рафа Мартинес.

До края на редовния сезон в Евролигата остават 12 кръга. Барселона за момента е с баланс от 6 успеха и 12 поражения и е извън първите осем отбора в подреждането.

Гръцкият гранд Олимпиакос постигна осма победа като домакин, след като разгроми в Пирея израелския Макаби Тел Авив с 94:64.

Играчите на Йоанис Сфайропулос спечелиха всяка една от четирите части с поне пет точки разлика, а отличната им игра в защита през второто полувреме и помогна да стигнат до внушителния успех. Василис Спанулис бе най-резултатен за Олимпиакос с 13 точки, а по 12 отбелязаха Джеймс Маклейн и Никола Милутинов. За Макаби плеймейкърът Пиер Джаксън отбеляза 13 точки, а с 10 завърши Алекс Тайс.

С обрат в последната четвърт руският Химки Московски регион стигна по победа в Белград над местния Цървена звезда със 79:70.

Химки губеше в резултата с 52:54 преди заключителните 10 минути, но водени от лидера си Алексей Швед гостите руснаците направиха обрат, който да ги задържи на седмото място в класирането. Швед завърши срещата с 29 точки, а Джеймс Андерсън добави още 14 за победителите.

За Звезда Тайлър Рочести отбеляза 27 точки, Неманя Дангубица вкара 20, Джеймс Фелдайн добави 17, но нито един друг техен съотборник не отбеляза повече от 4 точки.

В най-резултатния мач за вечерта германският Брозе Баскетс Бамберг победи у дома Жалгирис Каунас с 93:86. Германският тим губеше с 37:44 на почивката, но във второто полувреме домакините съумяха да се възползват от грешките на съперника си.

Огъстин Рубит бе най-резултатен за Бамберг с 22 точки, а с 14 завърши Даниел Хакет. За литовския тим центърът Аарън Уайт отбеляза 23 точки, а Артурас Милакнис приключи с 18.

Резултати от Евролигата:
Цървена звезда - Химки 70:79
Брозе Бамберг - Жалгирис (Каунас) 93:86
Олимипиакос - Макаби (Тел Авив) 94:64
Валенсия - Барселона 81:76

По-късно днес:
ЦСКА Москва (Русия) - Анадолу Ефес Истанбул (Турция)
Реал Мадрид (Испания) - Баскония (Испания)
Олимпия Милано (Италия) - Уникаха Малага (Испания)
Фенербахче (Турция) - Панатинайкос (Гърция)

Класиране:
1. ЦСКА Москва - 13 победи/4 загуби, 2. Олимпиакос - 13/5, 3. Панатинайкос 12/5, 4. Реал Мадрид - 11/6, 5. Фенербахче - 11/6, 6. Жалгирис - 11/7, 7. Химки - 10/8, 8. Макаби Тел Авив - 9/9 и други.