Монтана победи Славия и поведе Берое с три точки на върха в класирането

Начало / Баскетбол / Бг Баскет / Монтана победи Славия и поведе Берое с три точки на върха в класирането

Монтана 2003 победи Славия със 78:55 (25:12, 29:6, 14:17, 10:20) в мач от женското баскетболно първенство на България и поведе с три точки на Берое на върха в класирането. Старозагорките обаче са с два мача по-малко, а този от настоящия кръг е отложен за 24-и март. Съперник е Рилски спортист.

Мачът започна с тройка на Стефка Николова за Славия, но Монтана направи серия от 9:2 и се сдоби с четири точки аванс. Гостите отбелязаха последните осем точки на първата четвъртина, а това беше само началото на убийствена серия от 17:2, завършила в средата на втората. Тя финишира с разлика от 36 точки и победителят беше ясен още на полувремето.

Естер Мичева беше най-резултатна в мача с 21 точки за Славия, докато за Монтана 16 вкара Виктория Стойчева, а Цветомира Шаренкапова добави 15.

Изтеглен мач от седмия кръг на първата четворка на женското баскетболно първенство на България:

Славия - Монтана 2003 - 55:78 (12:25, 6:29, 17:14, 20:10)