Монако завърши наравно като гост на Каен

Начало / Баскетбол / Бг Баскет / Монако завърши наравно като гост на Каен

Вторият в класирането Монако завърши 2:2 като гост на Каен в среща от 29-ия кръг на футболното първенство на Франция.

Така Монако събра 51 точки, а Каен е на трето място с 43 точки. Лидер е Пари Сен Жермен със 73 точки и мач по-малко, който се доближи до четвърта поредна титла.

ПСЖ може да поведе с 25 точки пред Монако девет кръга преди края на сезона, ако по-късно днес победи като домакин Монпелие.

Двата отбора не успяха да си отбележат гол през първото полувреме. Тома Лемар откри резултата за гостите в 56-ата минута, но осем по-късно Жулиан Фере изравни за Каен от дузпа.

В 69-ата минута Алаедин Яхия си отбеляза автогол след като Бернардо Силва стреля по посока вратата на съперника, а кълбото се отклони от футболиста на домакините.

Каен стигна до равенството с попадение на Кристиан Куаку в предпоследната минута на срещата.

Монако имаше възможност да спечели двубоя, но Реми Веркутр спаси удар на Рикардо Карвальо в добавеното време.