Левски Лукойл загуби срещу финландския шампион в квалификация за ШЛ

Начало / Баскетбол / Бг Баскет / Левски Лукойл загуби срещу финландския шампион в квалификация за ШЛ

Шампионът на България по баскетбол Левски Лукойл загуби с 88:93 (19:20, 16:24, 18:32, 35:17) от финландския Каухайоки Карху в първи мач от втория квалификационен кръг на Шампионската лига.

"Сините" проспаха първите 3 четвърти на мача, в които натрупаха изоставане от 24 точки, но със страхотна игра в заключителните 10 минути запазиха шансове за класиране в следващия етап.

Двубоят в зала "Универсиада" започна добре за българския отбор, който след два последователни коша на Калоян Иванов поведе с 5:0. Финландците обаче отговориха на свой ред със серия от 7:0 точки и до края на първите 10 минути двата отбора на няколко пъти смениха водачеството.

С много силна игра в защита и чудесни контраатаки обаче Карху бързо започна да трупа аванс във втората четвърт. С основна заслуга бе и капитанът на финландците Боян Шарчевич, който вкара няколко последователни тройки и регистрира срещу името си 16 точки още до почивката.

Второто полувреме стартира по начина, по който завърши първото - с по-добра игра на Карху и след серия от 7:0 точки гостите дръгнапа с 16 напред при 51:35.

С кош на Майкъл Мозер от фаул Карху дръпна с 20 точки при 60:40, а отново точен изстрел на крилото на финландците със сирената сложи край на кошмарната трета четвърт за "сините", в която те получиха цели 32 точки.

Определено най-силна за домакините бе последната четвърт на мача, в която Левски показа положителна промяна - по-голяма агресия в отбрана и по-освободена игра в нападение. Само за шест минути Левски направи серия от 22:8 точки и с нея се доближи на 9 точки от съперника си при 75:84.

Тройка на Миливойе Мийович приближи Левски на 7 точки от Карху, а нови две точки от фаул на сърбина доближиха Левски на само 4 точки 1:47 секунди преди края. Нова тройка на Шарчевич обаче отказа домакините от паметен обрат, но те все още имат реален шанс за класиране..

Най-резултатен за Левски Лукойл бе Деян Иванов с 16 точки. Христо Захариев реализира още 15, Патрик Рембърт завърши с 14, а Божидар Аврамов остана с 13.

За Карху Боян Шарчевич отбеляза 22 точки, Дърел Съмърс прибави 19, а Майкъл Мозер реализира 17.