България с първа загуба на Европейското за кадети до 16 г.

Начало / Баскетбол / Бг Баскет / България с първа загуба на Европейското за кадети до 16 г.

Националният отбор на България допусна първа загуба на Европейското първенство по баскетбол за кадети до 16 години, което се провежда в София.

В третия си мач от група "В" България отстъпи пред Холандия с 50:69 (13:23, 13:17, 12:16, 12:13), като така тимът на Иван Коцев вече е с баланс от 2 победи и 1 загуба. Лидер в подреждането са "лалетата" с 3 успеха от 3 мача.

Срещата в зала "Универсиада" не се разви по вкуса на българския тим, който срещаше доста трудности срещу снажния отбор на гостите и още след първите 10 минути България изоставаше с 10 точки при 13:23.

Силен старт на втората четвърт съкрати изоставането на домакините до само точка, в но в края на частта настъпи ново отпускане, което позволи Холандия да направи серия от 15:2 и да поведе с 14 точки на почивката.

През второто полувреме разликата премина 20 точки, като единствено оптпускането на холандците в края на мача позволи на българския тим да достигне до по-почетно поражение.

Александър Стойков отбеляза 10 точки за България, а със 7 остана Михаил Молдов. За Холандия Рийнк Маст вкара 15 точки.